بهترین باشگاه های ورزشی و بدنسازی شیراز

مشاهده جدیدترین و بروزترین لیست از بهترین باشگاه های ورزشی در شیراز همراه با اطلاعات کامل شامل آدرس ، شماره تماس ، ساعت کاری ، نظرات و امتیازات کاربران و ...
باشگاه های ورزشی در شیراز

بهترین باشگاه های ورزشی و بدنسازی شیراز

برای مشاهده جدیدترین و بروزترین لیست از بهترین باشگاه های ورزشی و بدنسازی در شیراز همراه با اطلاعات کامل شامل آدرس ، شماره تماس ، ساعت کاری ، نظرات و امتیازات کاربران و … بر روی لیست پایین کلیک کنید

برای آشنایی به چگونگی انتخاب باشگاه ورزشی یا بدنسازی خوب در شیراز با این مقاله از مجله اینترنتی راهنمای مشاغل فارس همراه باشید و در آخر بهترین باشگاه های ورزشی و بدنسازی شیراز را به شما معرفی کنیم.

باشگاه ورزشی به مؤسسه ‌ای اطلاق می‌شود که توسط اشخاص حقیقی یا حقوقی با هدف تعلیم و تأمین سلامت جسمی و روحی افراد جامعه مبتنی بر اصول علمی و ارزش‌های اسلامی، ایجاد فضای کسب و کار و به دست آوردن رتبه و مدال در یک یا چند رشته ورزشی مطابق ضوابط فنی و عمومی تعیین شده با مجوز وزارت تأسیس و فعالیت می‌کنند.

نقش ورزش و تأثیر آن در سلامت بدن:
چنانچه ورزش در زندگی الزام خود را پيدا کند و برای آن برنامه ریزی کنیم، انواع بیماری ها و مشکلات ناشی از کم تحرکی از بین رفته و رنگ می بازد.
ورزشکار به طور معمول سيگار نمی کشد، غذای سالم برای ورزشکار مهم است و آرامتر از دیگر افراد جامعه می باشد، انرژی را در باشگاه صرف می کند و به ندرت عصبانی می شود .
ورزش سبب زیاد شدن عضلات بدن می گردد.
تمرین مرتب سبب بالا رفتن سوخت و ساز بدن شده و از چاقی پیشگیری می کند.
ورزش روند پیری را کاهش می دهد و سبب بوجود آمدن بدنی زیبا و تناسب اندام می شود .
از بیماری هایی نظیر پوکی استخوان در میان سالی جلوگیری می کند.
ورزش از ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی پیشگیری کرده و سبب بالا رفتن اعتماد به نفس و پیشگیری و درمان افسردگی می گردد.
با توجه به فوایدی که ذکر شد باید به فرهنگ ورزش همگانی در جامعه و فراگیر شدن آن توجه بیشتری نمود. اگر افراد جامعه سالم و شاد باشند در پی آن روند توسعه در آن جامعه ، سریعتر اتفاق خواهد افتاد.

پرطرفدارترین رشته های ورزشی در باشگاه های ورزشی شیراز:

آمادگی جسمانی: یکی از ورزش های پایه جهت آماده سازی ورزشکاران هر رشته ورزشی می باشد. این ورزش باعث جذب اکسیژن کافی جهت فعالیت های طولانی، داشتن قلب قوی جهت رساندن خون کافی در هنگام فعالیت های سنگین و طولانی مدت می گردد.

ایروبیک: 
مجموعه از حرکات قانونمند با ضرب آهنگ دار که معمولا در نظام هوازی انجام می شود. این ورزش آرامبخش بدون مسکن است و ایجاد روحیه و نشاط می کند و می تواند تپش قلب را افزایش دهد.

فیتنس:
 ترکیبی از روش های مختلف آمادگی جسمانی است که در آن، هم به شکل مشابه و هم به صورت منحصر به فرد از تمرینات متنوع استفاده می شود. ورزشکاران می آموزند که از هر امکاناتی جهت تمرین های خود استفاده بهینه کرده و محدود به شرایط و تجهیزات خاص نباشند.

بدنسازی و پرورش اندام:
 انجام یک سری تمرینات بدنی با وسیله و دستگاه های گوناگون به طرق مختلف که با کمک تغذیه اصولی و علمی، آمادگی جسمانی فرد را رشد داده و تاثیرات بسیار مطلوبی بر توانایی های بدنی فرد برجا می گذارد که این افزایش آمادگی های جسمانی، هم قدرتی و هم استقامتی می باشد.

تی آر ایکس: در این ورزش افراد با استفاده از بندهایی که به سقف یا دیوار بسته شده است تمریناتی را که بر پایه وزن بدن و تعادل می باشد اجرا می کنند.

یوگا:
 ورزش جسمی و روانی می باشد. هدف یوگا هماهنگی بین ذهن و جسم و روح است یوگا کمک می کند تا از وضعیت بدن خود آگاه شوید. بدن را انعطاف پذیر می کند و به شما کمک می کند تا در لحظه استرس، آرامش خود را حفظ کنید.

پیلاتس:
 تمرینی است از حرکات کنترل شده که بین بدن و مغز هماهنگی ایجاد کرده و توانایی بدن افراد را در هر سن بالا می برد.

دفاع شخصی:
به مجموع حرکات و مهارت هایی گفته می شود که شخص برای دفاع و حراست از خود یا دیگران به کار می بندد. یادگیری این ورزش برای تمامی افراد توصیه میشود چرا که دفاع از خود در هر شرایطی میتواند خوب و حافظ انسان باشد.

بدمینتون:
 ورزش فیزیکی است که احتیاج به حرکت سریع و ضربه زدن محکم به توپ در بازی های طولانی در کمترین زمان دارد، بنابراین باید متوجه باشید که در هر ضربه ای که به توپ می زنید قسمت های زیادی از بدن شما باید هماهنگ شوند تا ضربه به طور موثر زده شود.

بسکتبال:
 یک ورزش گروهی و هیجان آور است که در آن بازیکنان باید دارای سرعت عمل و حرکت بسیار باشند. خصوصیاتی چون آمادگی جسمانی، همکاری، گذشت، سرعت، دقت و همچنین ابتکارات و نبوغی که ورزشکاران از خود بروز می دهند این بازی را لذت بخش می نماید.

والیبال:
 ورزشی تیمی و بسیار مهییج است که موجب افزایش جذب اکسیژن در بدن شده، کارایی قلب و قدرت عضلانی افزایش یافته و باعث از بین بردن چاقی می شود. از مزایای آن: افزایش روحیه همکاری و تعاون و نوع دوستی، افزایش و بهبود تحمل بدن در هنگام تمرین، کاهش تعداد ضربان قلب و کاهش فشار خون، افزایش کارایی قلب از طریق خون پمپ شده در یک ضربان و افزایش حداکثر جذب اکسیژن می باشد.

در انتخاب بهترین باشگاه ورزشی در شیراز به چه مواردی باید توجه کرد؟
 تمیزی محیط باشگاه ورزشی
تمیزیِ باشگاه، ممکن است در نگاه اول مشخص نباشد، پس چشم‌هایتان را باز نگه دارید و مطمئن شوید که روی هر دستگاه حوله تمیزی برای خشک‌ کردن آن باشد.
همچنین دقت داشته باشید که کارکنان مراقب تمیزی محیط باشند. بهتر است که سری هم به رختکن و دوش‌ها بزنید، به‌ خصوص اگر می‌خواهید از این قسمت‌های باشگاه استفاده کنید.

زمان ‌بندی کلاسهای باشگاه
برنامه زمانیِ باشگاه و زمان کلاس‌ ها را از کارکنان بپرسید. مطمئن شوید کلاسی که می‌خواهید در آن شرکت کنید، با برنامه‌ریزیِ زمانیِ شما هماهنگی داشته باشد.

کارکنان و مربیان باشگاه
کارکنان باشگاه باید مؤدب و حامی شما بوده و در همه حال آمادگیِ پاسخ‌ گویی به شما را داشته باشند همچنین اگر در هنگام استفاده از دستگاه‌ها دچار مشکلی شدید راهنمای شما باشند.
پیش از انتخاب باشگاه، در مورد کارتِ مربی ‌گری و گواهی ‌نامه کارکنان نیز از آن‌ها پرسش‌هایی داشته باشید.

اعضای باشگاه
شما باید در محیط باشگاه احساس راحتی و آرامش داشته باشید تا بتوانید تمریناتتان را با تمرکز بیشتری انجام دهید همچنین به این نکته توجه داشته باشید که باشگاه انتخابی ‌تان زیاد شلوغ نباشد.

وسایل ورزشی و تجهیزات باشگاه
نگاهی به اطراف باشگاه بیندازید تا مطمئن شوید همه دستگاه‌های بدنسازی مورد نیازتان به تعداد کافی وجود داشته باشد؛ برای مثال اینکه تجهیزات ورزش‌های هوازی کم نباشد.
مطمئن شوید که نحوه کار با هر دستگاه روی آن نصب شده باشد، یا کارکنان باشگاه آماده کمک به شما باشند همچنین مراقب دستگاه‌های خراب و قدیمی باشگاه باشید زیرا ممکن است این قضیه برای شما دردسرساز شود.
به یاد داشته باشید که تا از باشگاه‌ها بازدید نکرده اید و مطمئن نشده اید که انتظارات شما را برآورده می‌کند و قیمت مناسبی دارد، ثبتِ‌نام نکنید.

مرکز اطلاعات مشاغل استان فارس با تهیه لیستی از بهترین باشگاه های ورزشی در شیراز به همراه آدرس، شماره تماس و سایر اطلاعات به شما همشهریان عزیز در انتخاب یک باشگاه ورزشی مناسب که عاملی کلیدی برای کاهش وزن، تناسب اندام و داشتن زندگی سالم است، کمک می کند.

⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓

لیست بهترین باشگاه های ورزشی و بدنسازی شیراز در زیر برای شما بصورت کامل فراهم شده است ، جهت مشاهده توضیحات بیشتر شامل آدرس، تلفن، شرح کامل خدمات، ساعت کار و نظرات کاربران بر روی لیست پایین کلیک کنید.


>> مشاهده لیست کامل از باشگاه های ورزشی و بدنسازی شیراز <<


شما نیز اگر صاحب باشگاه های ورزشی و بدنسازی در شیراز هستید و
تمایل به قرار گرفتن در لیست بالا را دارید بر روی گزینه
>> ثبت کسب و کار <<<
کلیک نمایید و یا جهت مشاوره با کارشناسان ما به شماره
32360000 071
تماس حاصل فرمایید.

همچنین می توانید علاوه بر لیست باشگاه های ورزشی و بدنسازی در شیراز ، جدیدترین و بروزترین اطلاعات از بهترین کسب و کار های شیراز و شهرستانهای استان فارس را در
سامانه راهنمای مشاغل فارس
مشاهده کنید.

 

منبع : مجله اینترنتی راهنمای مشاغل فارس